
Ajándékok készítése a kisebb gyerkőcök számára

Adventi naptár - avagy az arctalan szarvas új arca
Előzmény:
(Előre is bocsánatot kérnék minden verskedvelő emberkétől! Ez csak egy néhol rímelő farigcsa, melyet a gyerkőcök szórakoztatására találtam ki.)
Jelen:
Szarvasunk arca azóta számot kapott,
– advent adott napját jelöli –
és valaki agancsára ajándékokat aggatott.
Elkészítése:
A “trófeát” már korábban elkészítettem (leírása ezen a linken található).
Jelenleg 24 db “zacskót” kellett alkotnom csomagolópapírból és dekortapaszból. Négy típust készítettem: háromszög, négyzet és henger alakút, és volt, amit teljesen becsomagoltam. Természetesen a henger formájúakba nem kerültek konkrét ajándékok (helyette idézet). 🙂
Ezeket aztán átfűztem cérnával, majd felaggattam az agancsokra.
Mindenkinek szép napot és jó alkotást kívánok!
Vízkereszt, avagy a karácsonyfabontás hivatalos dátuma
![]() |
forrás |






![]() |
![]() |
Karácsonyfa díszlécből
A történet ott kezdődik, hogy a tetőterünk amikor a kőkorszakban megteremtődött, még a gipszkartont hírből sem ismerték. Ezért fogalmam sincs, hogy a mennyezetünk milyen anyagból van megoldva, mindenesetre a világ rendjének megfelelően néha izeg-mozog, mely enyhe rés keletkezéséhez vezetett a lapok között. Ez csupán esztétikai szempontból zavaró, az eső nem csorog a nyakunkba.
Mit tehet ilyenkor az ember lánya? Elbaktat a közeli festékboltba, hogy beszerezzen egy hungarocell díszlécet, mely elfedi a szemre nem szép látványt. Már ott éreztem, hogy nem ez az igazi, de megvettem, mert a választék ennyi volt. Mire hazaértem, már biztosan tudtam, hogy ez nem kerül fel a fürdőszobánk plafonjára. Fél éve vár a sorsára. Most elérkezett az idő! Karácsonyfa lett belőle.
Pontosabban dekoráció, mert nekem az igazit nem pótolja:
Elkészítésének menete:

Karácsonyi dekoráció még egyszerűbben
Ha a múltkori bejegyzés az egyszerű dekorációról szólt (itt olvasható), akkor a mostani főcímet meg kell toldani még két B-vel. Ugyanis a három hozzávaló egyre redukálódott. A szalagra.
Pontosabban szükségünk van még egy “aprócska” kiegészítőre: egy szekrényre. De ez aztán tényleg minden háztartásban fellelhető! 🙂
Az eredeti ötletet 1-2 éve láttam a Better Homes and Gardens magazin honlapján. Azóta érlelődött bennem az elhatározás, hogy én is megvalósítsam. Miután az étkező szekrényünkben rendet teremtettem, ő bizonyult a megfelelő alanynak a kísérlet számára. Becsomagoltam. 🙂
Miután az ajtógomb beleesett a szalag útvonalába, ezért azon a részen egy aprócska lyukat vágtam, miután a fogantyút leszereltem.
Utolsó simításként pedig felkerült a négy masni, melyek közepére felvarrtam a már jól ismert szódabikarbónás-keményítős díszeket (elkészítésük itt olvasható) A masnikat szintén tű és cérna segítségével rögzítettem azért a függőlegesen futó szalagokra, mert a vízszintesen fekvőket kissé lehúzná.
Ha pedig jól belejöttünk a csomagolásba, akkor a párnákat se hagyjuk ki! 🙂
![]() |
forrás |
Karácsonyi dekoráció egyszerűen
Az egyszerű karácsonyi dekoráció feltételei a következők:
1. Éles látás (amennyiben ez nincs meg, akkor nem árt egy kutyát beszereznünk). Ha szemünk a megfelelt kategóriába sorolható, akkor indulhatunk a (gally, ág, vessző)vadászatra. Legjobb területek a fás övezetek, de akár a házunk előtt is rábukkanhatunk egy szép példányra (miután egy ölre valót összeszedtem a színházból hazafelé sétálva, végül a tökéletes darabra ott bukkantam). A vad becserkészése némi kockázattal járhat, ha idegen kutya is van a közelben. Ekkor cselhez folyamodva szalonnával elterelhetjük a figyelmét, amíg a kinézett faágat megkaparintjuk. Utána nem árt gyorsan elfutni.
2. Piros szalag.
3. Szódabikarbóna, keményítő és víz. Igen, ez megint az a recept lesz, amiből konyhai címkéket is készítettem. Miután ismétlés a tudás anyja, ezért bemásolnám, mert tényleg remek:
Szóval régóta kerestem olyan süthető gyurma receptet, ami hófehér színű. Végül találtam is az inspirativ.hu (arról már írtam korábban, hogy milyen nagyszerű hely) oldalon keresztül Adrienn kuckójában, mely a következőkből áll össze:
Kell hozzá fél csésze kukoricakeményítő, egy csésze szódabikarbóna, 3/4 csésze víz.
Először a porokat összekeverjük, majd a vízzel elvegyítjük. Közepes/alacsony lángon “főzzük”, amíg sűrű gyurmává nem válik. Fóliába csomagolva kihűtjük.
80 fokra előmelegített sütőben szárítjuk a kész díszeket, félúton megforgatva, egy órán keresztül.Amikor kiszáradt és kihűlt, festhető.
Én ezt az egészet megvadítottam egy kis csipkével, amit először egy csempekészítőnél láttam:
Most pedig lássuk, hogy mi sült ki a három hozzávalóból:
Ha tetszett, akkor tekintsétek meg Ármin csodafáját is, mert szerintem az is gyönyörű!