Fiú-lány gyerekszoba
Klaudiának szeretettel
Egy kedves Olvasóm azzal a kéréssel keresett meg, hogy mi a teendő abban az esetben, ha az egyik csemete XX, míg a másik XY kromoszómával rendelkezik, és mindössze egy szoba áll rendelkezésükre?
Először is ujjongjunk, mert a lovag majd biztos megvédi a királylányt a szörnyektől és egyéb “behatolóktól”. Vagy fordítva.
Másodszor pedig örvendjünk, hogy az előbbi mondatban foglaltak miatt valószínűleg egyikük sem köt ki a szülői ágyban éjszakánként. (Max. a szörny! :))
Harmadszorra pedig találjuk ki a szoba arculatát. Nagyon komolyan vettem a feladatot, még kategóriákat is gyártottam a “fiú, lány egy gyerekszoba” címkén belül.
Öveket becsatolni, a lágyabb kontrasztoktól az erőteljesebbek felé vesszük majd az irányt!
1. A két különböző nemnek örvendő gyermekek ugyanolyan ágyban és ugyanolyan mintájú párnák közt hajtják álomra fejüket, csak a színek (a nagykönyv által előírt rózsaszín és kék) különbözőek:
Ugye itt érzitek a csavart? Piros ágyban kék ágynemű, a kékben pedig rózsaszín. 🙂
2. A második kategóriában található szobácskákban a nemek közötti árnyalatnyi különbség már a kiegészítőkben is megnyilvánul oly módon, hogy a forma azonos, csak a színük eltérő:
3. Ebben a csoportban már erőteljesen látszódik mindenki felségterülete. Különböző színek a falakon, takarókon, bútorokon, stb. Ugyanakkor a stílus és forma többségében megegyezik.
4. A ráadás kategória: Egy szoba – kettő ház. Mindenki sepregesse a saját portáját. 🙂
Mindenkinek szép napot és jó alkotást kívánok!