A visszafordítható projekt

Hozzávalók: 

Színek (mert tavaszt szeretnék a falakon belül is):

szín a vizuális érzéklet azon tulajdonsága, amelynél valamely felület tulajdonságai hasonlóak az olyan észleletekhez, mint a vörös, sárga, zöld és kék, illetve ezek kombinációja[1] Az észlelt szín függ a színinger spektrális tulajdonságaitól, az ingert létrehozó felület méretétől (110 cm x 5 cm), 

alakjától (lámpatest), 

szerkezetétől (kötél),

és környezetétől (szerény hajlékunk); 

függ az észlelő adaptációs állapotától, tapasztalataitól, és a megfigyelthez hasonló érzékletere vonatkozó emlékeitől. A színészlelet kifejezhető, mint térfogati szín, fényszín, testszín, vagy Ganzfeld szín[3]. /forrás: Wikipédia/



Indíttatás: 

Színt, színt, színt! De…

Vannak olyan tárgyak a környezetemben, melyek már kissé divatjamúltak, de szeretem őket. Ez a lámpa is közéjük tartozik. Az első közös szerzeményünk volt az első közös otthonunkba. Az első! Ezért sem szerettem volna maradandó változtatást előidézni rajta. Jelen esetben a metamorfózis bármikor visszafordítható.

A képen 4*20 m szárítókötél látható. De csak hármat kellett felhasználnom. 
A kötelet ugyanolyan módon (hurkolással) rögzítettem a vázon, mint a függőlámpa esetén (itt olvasható). Szerettem volna, ha ebben az esetben is szépen kirajzolódik a spirál forma, de ez az anyag nem volt rá alkalmas (minimálisan azért látható). 
A színek váltásánál az előző végét (jelen esetben a kéket elvágtam) a következő árnyalat (a képen a mályvarózsaszín) alatt vittem tovább. A rózsaszín felkötésénél visszamaradt részt szintén a tekercs alá dolgoztam. 
Az átalakítás 1-1,5 órát (egy film alatt kivitelezhető) vett igénybe.

Nekem olyan, mint egy hatalmas orsó! 🙂
Éljenek a színek! 🙂

Mindenkinek szép napot és jó alkotást kívánok!

Címkék: ,
Tovább a blogra »