Kucorgó ÖKORGANIZÁCIÓ

Csík, csík, csík még mindig

Magával ragadott, beférkőzött az agyamba, és engedelmeskednem kell neki.
Nem tudok másra gondolni, csak rá!
Újra és újra látnom kell őt: reggel, délben és este, és sokszor más napszakban is.
Úgy érzem, hogy teljes mértékben eluralkodott rajtam, de nem tudok ellene semmit sem tenni.
Leigázott!
Szeretem!
Szenvedélyesen szeretem!

Ezt a szakirodalom függőségnek nevezné?
“Pszichológiai értelemben véve a kóros szenvedély azt jelenti, hogy egy a hétköznapokban elterjedt és normálisnak vagy csak enyhén deviánsnak látszó viselkedésmód mintegy elszabadul, dominánssá válik.” /forrás: Wikipedia/
Oké, vállalom, K. a. vagyok, csíkos fal függő! A csíkok festése, mely eddig csak enyhén deviánsnak látszó viselkedésmód volt nálam, a múlt hét során elszabadult és dominánssá vált:

“Legjobban azt szeretem, ahogy lehúzom a festőszalagot, és élessé válik a két csík közötti vonal. Előtte izgalommal vegyes várakozással tekintek rá, hogy a maszkoló nem tépi-e fel az alatta lévő festékréteget, vagy nem folyik-e meg a frissen festett rész. Azt hiszem, ezt a tevékenységet még a glettelésnél is jobban szeretem” :))

Az egész csík-mániám azzal kezdődött, hogy megláttam ezt a képet:

forrás

 

Aztán teljesen másmilyenhez lyukadtam ki festőhengerrel a kezemben 🙂

A csíkos fal leírása itt olvasható.
Az étkezőasztalnál szerencsére a helyem pont a fallal szemben van. Ennél az oknál fogva a csíkokon kívül a másik szenvedélyemre, a családomra is kilátás nyílik:

Igen, egy csöppet viharverten állnak ott a fényképek. És nem gondoljátok, hogy egy kissé sok helyet vesznek el a csíkos fal látványából? Mert nekem ez volt a véleményem, de hát mint kiderült, az eddig csak enyhén deviánsnak látszó viselkedésmód nálam dominánssá vált. Persze a másik szenvedélyemet (a családom) nem tudta legyőzni, mindenesetre kompromisszumra jutottak. Íme az eredménye:

Az elkészítése eléggé hosszadalmas volt, innen is látszik, hogy nem vagyok százas.
Lássuk a lépéseket:

1. Leszedtem a keretek farostlemez hátulját, melyeket apró lyukak borítottak a másik oldalán található rögzítők miatt. Fatapasz és spakli segítségével eltüntettem ezeket:

Maximálisan elhasználtam a fatapaszt. Ezek a tubusa maradványai 🙂
2. Száradás után lecsiszoltam az esetlegesen kipúposodó tapasz-pamacsokat:
Kész is van az absztrakt alkotás.
Darabja megfizethetetlen 🙂

 

3. Lefestettem a falon látható krémszínnel az összes keret hátulját:

4. Mindegyiket visszatettem a helyére, hogy aztán bejelöljem a csíkokat. Csak az egyik felén, kb. 1cm hosszan húztam meg a vonalat, majd a falról levéve vonalzó segítségével pontos méretek vétele után folytattam. Mindegyikre ráírtam halványan, hogy melyik színnel kell majd festeni:
Ezen elvileg a ceruzával jelölt csíkot lehet látni.
5. Utána következett a festés, melyhez festőszalagot és 10 cm széles festőhengert használtam. Vigyázni kell, hogy a maszkolót még azelőtt el kell távolítani, mielőtt teljesen megszáradna a festék.
6. Végül teljes száradás után, a digitális fényképezés korszakából származó fényképeket kétoldalú ragasztóval, míg a régebbieket fotósarokkal rögzítettem. Most pedig ez a látvány tárul elém az étkezések és általában a nap 18 órájában :))

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Babák Betti says:

    már többször láttam-nézegettem a fotókat a képkerettel, hogy milyen klassz így, vagyis így is, mert mostanáig azt hittem ,hogy a fényképek a keret üveglapjára vannak felragasztva hátlap nélkül és átlátszik a fal…:) szuper, az egész blog. kedvenc listás

  2. Köszönöm! Egyébként macerásabbnak néz ki, mint amennyire az igazából. 🙂

  3. Patrícia says:

    Hát ez nagyon szuper lett! Ennyi precízség és türelem… De megérte!

  4. Hát az úgy túl egyszerű lett volna! :)) De egyébként a hátulján van az akasztó is, úgyhogy csak így tudtam megcsinálni.

  5. ancsapancsa says:

    Azt hittem, hogy lecsertélted a képkeretek hátulját üvegre, vagy plexire! 🙂

  6. Köszi, örülök, hogy tetszik! No és éljenek a csíkok! :))

  7. Ami says:

    Ez valami eszméletlen jó lett! Nem kis munka, de megérte (szerintem is :)). Éljenek a csíkok!

  8. Úgy is macerás lett volna, mert az akasztók a képkeret hátulján vannak, így magára a keretre kellett volna felfúrni valami rögzítőt. Tényleg eléggé munkás volt. de inkább csak a tapaszolós és csiszolós rész. Mindenesetre tényleg izgalmasabb :))

  9. KisCsetresz says:

    Első ránézésre azt hittem, hogy egyszerűen nem tetted fel a keretek hátlapját, a képek pedig a falon vannak. 🙂 Persze így lényegesen munkásabb, és izgalmasabb.

  10. Köszönöm Adél, nagyon örvendek, hogy tetszik 🙂 És örök hála az ellenőrző kód kikapcsolásához vezető iránymutatásért is.

  11. Adél says:

    Zseniális megoldás! Nagyon jól néz ki! Gratulálok az ötlethez és a kivitelezéshez is.Ui. az ellenőrző kódot ki lehet kapcsolni: irányítópult – beállítások – bejegyzések és megjegyzések – szóellenőrzés megjelenítéseÉn már megtettem magamnál:)

  12. Én is aláírnám a petíciót. Van, hogy háromszor is be kell ütnöm, mire elfogadja 🙂

  13. Köszi ismét! Az absztrakt képek egyébként kék vagy zöld háttérrel valószínűleg eladhatók lennének :D.

  14. Laura says:

    ja, én azt hittem, a csíkos háttérhez kell a nyomtató…:DDD ismétlem magam, nagyon szuper lett! és a fényképek is.az absztrakt látvány is ütős lenne, ha nem barna lenne a háttér a lapokon. 😀


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!